یخچال و فریزر روباز خوابیده

کلمه یخچال از دو قسمت یخ و چال تشکیل شده است که در تاریخچه یخچال همان یخدان است. در گذشته با ایجاد چاله پر یخ از فاسد شدن موادغذایی جلوگیری می شد تا بتوان در تابستان از آن استفاده کنند. به همین دلیل از آن به بعد نام یخچال روی دستگاه ها گذاشته شد. امروزه یخچال ها در انواع مختلف خانگی و صنعتی تولید می شوند. در ادامه به معرفی یخچال و فریزر روبازه خوابیده می پردازیم.

یخچال و فریزر صنعتی

یخچال و فریزر روباز صنعتی از دستگاه های مهم و اساسی در نگهداری مواد غذایی است. یخچال های صنعتی به شکل دو درب و تک درب تولید می شود. این درب های می توان استیل یا شیشه باشد. یخچال و فریزرهای صنعتی معمولا از جنس استیل است. برای کاهش مصرف برق و جلوگیری از هدر رفت انرژی با تزریق فوم عایق بندی انجام می شود. تولید یخچال ویترینی جادار با توجه به ابعاد و فضای مشتری امکان پذیر است.

ویژگی های یخچال و فریزر صنعتی

• جنس بدنه از استیل

• استفاده از درب شیشه ای یا استیل

• استفاده از تکنولوژی روز دنیا برای جلوگیری از برفک یخچال و فریزر

یخچال صنعتی

یخچال های صنعتی از درجه بالای صفر برخوردار هستند. این یخچال ها، دستگاهایی هستند که با استفاده از ماشین های برودتی دما را کاهش می دهند و فضا را سرد می کنند تا از فاسد شدن موادغذایی جلوگیری شود. ابعاد و اندازه یخچال های صنعتی متفاوت است.

یخچال و فریزر روباز خوابیده

از یخچال و فریزرهای روباز خوابیده در فروشگاه های زنجیره ای استفاده می شود. فریزر و یخچال روباز خوابیده یکی از انواع یخچال های است که بدون برفک از محصولات نگهداری می کند. این یخچال ها دارای سیستم کنترل حفاظت الکترونیک و الکترومکانیکی است. جنس بدنه خارجی این دستگاه از ورق گالوانیزه است و در آن از پوشش رنگی استیل استفاده شده است. یکی از مزایای این دستگاه وجود سبد های جداسازی محصولات دورن آن است که شما می توانید به آسانی سبدها را درون فریزر قرار دهید و محصولات خود را دسته بندی کنید. عایق این دستگاه از پلی یورتان تزریقی است. وجود ترمستات در این دستگاه باعث شده است تا شما به آسانی از دمای درون محفظه اطلاع پیدا کنید و آن را به دمای دلخواه خود برسانید.

ویژگی ها و مشخصات فریزر روباز خوابیده

 کف استیل

 جنس بدنه بیرونی از گالوانیزه

 دارای سیستم کنترل حفاظت الکترونیکی

 دارای روشنایی با قابلیت تغییر رنگ با تنوع 256

 ضربه گلیر کالسکه از جنس پی وی سی

 دارای کاور برای صرفه جویی در مصرف انرژی و برق

 قابلیت نصب سبد روی دستگاه

 قابلیت چاپ برند یا مارک شرکت روی بدنه

 سیستم موتور سرخود

 قابلیت برنامه ریزی با ترموستات دیجیتال

 دارای رنگ های مختلف

 دارای سبد برای جداسازی محصولات

معمولا از این نوع یخچال و فریزرها برای فروش گوشت، مرغ و بستنی در فروشگاه ها استفاده می شود.

این سیستم وابسته به تکنولوژی پیشرفته با علم جدید است. زیبایی در طراحی محصولات به چشم می خورد. انتخاب یخچال و فریزی که بتواند نیاز مشتری را برآورده کند، کار مشکلی است. اگر انتخاب اشتباهی انجام شود علاوه بر هدر رفت انرژی، باعث اتلاف در هزینه می شود.

انواع تقسیم بندی یخچال و فریزر روباز فروشگاهی

1) پرده هوا

2) غیر پرده هوا

یخچال و فریزر های پرده هوا

در یخچال های پرده هوا، گردش هوا به صورت اجباری انجام می شود. در یخچال های پرده هوا، هوای سیستم از طریق فن های یخچال مکش می شود و از اوپراتور سردخانه عبور می کند. با این کار هوای سرد از دهانه فن به بیرون فرستاده می شود و مجددا همین مسیر تکرار می شود. در این مدل یخچال برای نگهداری سوسیس، کالباس، مرغ یا گوشت و لبنیات استفاده می شود. در این یخچال ها به دلیل عدم استفاده از درب و باز و بسته کردن آن، محبوبیت خاصی دارد.

این مدل یخچال رقابت بسیاری با یخچال و فریزر های روباز خوابیده دارد، اما زیبایی یخچال و فریزر های خوابیده به مراتب بیش تر است.


انواع یخچال و فریزر های روباز فروشگاهی

 یخچال های پرده هوا با موتور سرخود

 یخچال های پرده هوا با موتور خانه مرکزی

یخچال و فریزر های پرده هوا با موتور سرخود

در این مدل از یخچال موتور در داخل یا پشت یخچال نصب می شود. به همین جهت است که در اندازه و ابعاد کوچک تری ساخته می شود و در فضای کمتری نصب می گردد. در این نوع از یخچال و فریزر ها، مصرف انرژی پایین و حمل و نقل آن آسان است. اصلی ترین عیب این کالا کمبود فضای درونی یخچال است که به علت کمپرسور و کندانسور است.

یخچال و فریزر روباز فروشگاهی با موتور خانه مرکزی

این یخچال و فریزر ها برعکس یخچال های موتور سرخود بسیار شکیل، زیبا و البته جادار است. فضای بزرگ برای قرار دادن کالا در این محصولات به چشم می خورد. معمولا فروشگاهی که محصول و کالا زیادی دارند از این نوع یخچال و فریزر استفاده می کنند.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت یخچال و فریزر های روباز فروشگاهی

 نوع کمپرسور

 نوع کندانسور

 اوپراتور

چه نکاتی را باید در هنگام خرید یخچال و فریزرهای روباز فروشگاهی به آن توجه کرد؟

 قطعات به کار رفته در موتور خانه و بدنه باید از جنس مرغوب باشد.

 فضای موتور خانه باید استاندارهای لازم را داشته باشد.

 دما باید در نقاط مختلف یخچال یکسان باشد.

 نوع قطعات به کار رفته باید مناسب با شرایط محیط، نوع مصرف سیستم و اندازه اپراتور باشد.

 بررسی نوع روشنایی یخچال و عمر مفید آن

 بررسی ابعاد و اندازه یخچال با توجه به فضای قابل دسترس در فروشگاه

 بررسی میزان مصرف انرژی

 بررسی شکل ظاهری یخچال و فریزر مانند رنگ

 بررسی برند قطعات مصرفی

جمع بندی

در این متن ابتدا توضیحاتی در مورد یخچال صنعتی داده و سپس به معرفی یخچال و فریزر روبازه خوابیده که نوعی از یخچال های صنعتی پرداختیم. سپس از ویژگی ها و مشخصات آن گفته و به انواع تقسیم بندی های آن اشاره کردیم. امیدواریم با توضیحات داده شده، بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید.