یخچال ایستاده قصابی

تولید کننده یخچال های ایستاده قصابی

قصابی ها برای نگهداری گوشت های خود نیاز به یخچال هایی با موتور قوی دارند. یخچال ایستاده قصابی از آن دسته از یخچال هایی هست که با موتورهای قوی می توان به خوبی دمای داخل اتاقک یخچال را پایین بیاورند، این عمل موجب می شود که از فساد گوشت و مواد پروتئینی درون آن جلوگیری کند.

امروزه بسیاری از شرکت ها به عنوان تولید کننده یخچال های ایستاده قصابی این نوع یخچال را با بالاترین قدرت تولید می ‌کنند. یخچال ایستاده مخصوص قصابی معمولاً دارای ارتفاع بلندی هستند. تولید کننده یخچال های ایستاده قصابی سعی می ‌کند این یخچال را به گونه ای طراحی کند که تکه های بزرگ گوشت معمولاً به صورت ایستاده در آن قابل مشاهده باشند.

همانگونه که می دانید معمولاً کبابی ها از یخچال های عمودی استفاده می کنند. این نوع یخچال ها را نیز یخچال ایستاده قصابی می ‌نامند. این یخچال ها را به گونه ای می سازند که معمولاً سیخ های کباب نیز بتوانند در آن جای شوند.

خصوصیات یخچال ایستاده قصابی

از مهمترین نکاتی که تولید کننده یخچال های ایستاده قصابی مدنظر قرار دارد، قابلیت تمیز شدن آسان آن است. یخچال ایستاده مخصوص قصابی باید به گونه ‌ای طراحی شود که بتوان به راحتی آن را تمیز کرد. نظافت کردن در قصابی ها معمولاً یکی از مهمترین کارها خواهد بود که باید به آن توجهی خاص داشت.

قصابی ها به واسطه حساسیت شغلی خود معمولاً توسط مامورین بهداشت بازرسی می شوند. از این رو یخچال های مورد استفاده آن ها باید با طراحی ‌های خاص قابلیت نظافت کردن را به راحتی داشته باشند. سرمای مناسب و تمیز شدن یخچال می تواند ضامن بهداشت و سلامت گوشت شود.

برای این امر مهم استفاده از فلزی که قابلیت شستشو را داشته باشد مهم است. یخچال مورد استفاده باید مقاوم در برابر زنگ زدگی باشد و همچنین در برابر رطوبت هم پوسیده و خراب نشود.

از جمله موارد دیگری که برای تولید کننده یخچال های ایستاده قصابی مهم است می توان به دسترسی آسان به مواد داخل آن اشاره کرد. این نوع یخچال باید به گونه ای طراحی شود که در آن به راحتی باز و بسته شود. این شرایط موجب می ‌شود که معمولاً در ساخت این یخچال درهای کشویی و همچنین لولایی به کار رود.

درب های لولایی معمولاً به صورت آسان‌ تری قابلیت باز و بسته شدن را دارند، با این حال استفاده از درب کشویی می ‌تواند هنگام باز شدن ما را از فضای بیشتر بهره مند کند. درب های کشویی فضایی را هنگام باز و بسته شدن اشغال نمی کنند.

نکات مهم دیگری که برای تولید کننده یخچال های ایستاده قصابی مهم است، استفاده از متریال عالی و مناسب برای ساخت یخچال است. قالب مورد استفاده برای تولید کننده یخچال های صنعتی این نوع یخچال ها باید به گونه ای باشد که دارای مقاومت بالایی بوده و از هدر رفت انرژی نیز جلوگیری کند.

قیمت یخچال ایستاده مخصوص قصابی

یخچال های ایستاده قصابی در اندازه ها و با قدرت های مختلف طراحی و تولید می شوند، قیمت یخچال ایستاده قصابی نیز با توجه به نوع و قدرت مورد استفاده در ساخت آن می تواند متفاوت باشد. در قیمت این نوع یخچال عوامل زیاد دیگری هم تاثیرگذار هستند، ترموستات به کار رفته در آن و همچنین دینام یخچال دارای اهمیت فراوانی است.

از مهمترین قطعات دیگری که در قیمت یخچال ایستاده مخصوص قصابی تاثیر فراوان دارند، می توان به سیم پیچی موتور اشاره کرد. عوامل دیگری می ‌توانند در قیمت یخچال مخصوص قصابی تاثیرگذار باشند. به طور مثال هر یک از یخچال توسط برندهای مختلف طراحی و تولید می‌ شوند و هر کدام از برندها با توجه به کیفیت خود دارای قیمت متفاوتی هستند.

انواع یخچال ایستاده مخصوص قصابی

یخچال های مخصوص قصابی معمولاً در دسته بندی های مختلف طراحی و تولید می شوند. علاوه بر استفاده از این نوع یخچال در رستوران ها و مکان های شلوغ نیز کاربرد فراوانی دارد. معمولاً با توجه به تناسب نیاز این نوع یخچال در طرح هایی نظیر:

• یخچال ایستاده

• یخچال شیشه ‌ای

• یخچال ویترین دار قصابی

• یخچال فریزر صندوقی

• یخچال رومیزی

• یخچال فریزر خوابیده

طراحی و تولید می ‌شوند.

قدرت موتور در هر کدام از این یخچال ها متفاوت است. با این حال استفاده از این نوع یخچال در گرمترین روزهای سال و در مکان های مختلف کاربرد فراوانی دارد.

عملکرد یخچال ایستاده قصابی تولید کننده یخچال های ایستاده قصابی به گونه ای یخچال ها را طراحی می کنند که به خوبی بتواند کار نگهداری از گوشت ها را انجام دهند. توجه داشته باشید که منظور از نگهداری از گوشت در اینجا منجمد شدن ‌گوشت نخواهد بود، بلکه باید در دمای پایین گوشت را نگهداری کرد تا فاسد نشود. علاوه بر این نگهداری گوشت در یخچال های قصابی، موجب ماندگاری بالای آن ها می‌ شود. یخچال ها به گونه ای طراحی می شوند که سرما در تمام محیط آن به صورت یکنواخت پخش می شود. در کبابی ها قسمت هایی که گوشت را در آن قرار می دهند دمای متعادلی جهت خنک بودن گوشت ها دارد. خصوصیات یک یخچال ایستاده قصابی مناسب برای بهره مندی از یخچال قصابی شما باید خصوصیات مختلفی را بررسی کنید، معمولاً در ساخت این نوع یخچال از ادوات دانفوس استفاده می شود، علاوه بر این موتور کمپرسور سکاپ (یا همان دانفوس سابق) نیز با توجه به میزان هزینه کرد شما با قدرت مختلف در دسترس هستند.جنس بدنه یخچال نیز از نکات مورد توجه در هنگام خرید یخچال خواهد بود. معمولاً در ساخت یخچال ها از جنس تمام استیل استنلس استفاده می کنند، در بدنه یخچال هم شاهد این هستیم که با تزریق پلی اورتان مقاومت آن را بالاتر می برند. با توجه به نیاز خود، شما می توانید خرید یخچال صنعتی مناسب را انجام دهید. معمولاً در طبقات یخچال از استیل یا شیشه های مقاوم به تعداد دلخواه استفاده می شود. بر اساس نیاز خود می توانید از شیشه های صاف یا محدب استفاده کنید.

یخچال قصابی ایستاده مناسب باید کاملا عایق باشد و به راحتی قابلیت شستشو داشته باشد. تولید کننده یخچال های ایستاده قصابی معمولاً این نکات را به خوبی مد نظر قرار می ‌دهد و به همین دلیل معمولا یخچال ها کیفیت بالایی دارند.