یخچال مکعبی با شیشه های دو جداره

یخچال مکعبی با شیشه های دوجداره یکی از انواع یخچال های صنعتی موجود در بازار است. این یخچال ها وظیفه خنک و سالم نگه داشتن مواد و محصولات درون خود را دارند و بسته به نوع مکانی که قرار است از این یخچال های مکعبی با شیشه های دوجداره استفاده شود، در اندازه و سایز های مختلف تولید می شوند. یخچال های مکعبی دارای ویژگی ها و مزایای مختلفی هستند که در ادامه بیشتر به آن ها خواهیم پرداخت.

آشنایی با یخچال مکعبی با شیشه های دوجداره

یخچال مکعبی با شیشه های دوجداره که به یخچال هایپرمارکتی هم معروف هستند، به دلیل داشتن حجم و فضای داخلی زیاد خود، می توانند نمای جذابی از محصولات موجود درون خودشان را در اختیار مشتریان قرار دهند.

به دلیل داشتن همین فضای داخلی زیاد، محصولات و مواد غذایی زیادی در آن ها قرار می گیرد و باعث بالا رفتن کاربری آن ها می شود. از جمله مکان هایی که از این محصول استفاده می کنند می توان به قنادی ها، شیرینی پزی ها، فروشگاه های زنجیره ای، هایپرمارکت ها، قصابی ها، فروشگاه های پروتئینی، مرغ فروشی ها و ... اشاره کرد.

مشخصات و مزایای یخچال مکعبی با شیشه های دوجداره

یخچال های مکعبی دارای مشخصات مختلفی است. از جمله مشخصاتی که این مدل از یخچال ها دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

• بدنه فلزی

بدنه فلزی یخچال مکعبی با شیشه های دوجداره از جنس استیل استنلس بوده که باعث می شود مواد غذایی درون یخچال به خوبی نگهداری شوند.

• شیشه دوجداره

استفاده از شیشه های دو جداره درون این یخچال های هایپرمارکتی علاوه بر بالا بردن زیبایی و نمای ظاهری آن ها، باعث ایجاد یک عایق حرارتی خواهد شد. این عایق مانع از هدر رفتن انرژی درون یخچال شده و همچنین باعث می گردد تا دمای بیرون، بر روی دمای داخلی یخچال تاثیر نگذارد. علاوه بر شیشه های دوجداره ای که بر روی این یخچال قرار می گیرد، درون آن نیز از شیشه های بسیار محکم و مقاوم استفاده می گردد. این شیشه ها وظیفه ایجاد طبقه بندی و نگهداری مواد غذایی درون یخچال مکعبی با شیشه های دوجداره را دارند.

• چرخ

علاوه بر تمامی این امکانات، در زیر یخچال مکعبی با شیشه های دوجداره از یکسری چرخ هایی جهت حمل و جابجایی هرچه بهتر این یخچال استفاده شده است. این چرخ ها زمانی که شما قصد حمل از محل تولید تا محل مورد نظر را دارید بسیار به کار خواهند آمد. همچنین در صورتی که در محل کارتان نیاز به تغییر دکوراسیون داشته باشید نیز این چرخ ها کارامد هستند.

• دماسنج دیجیتال

در یخچال مکعبی با شیشه های دوجداره برای اطلاع از میزان دمای موجود درون یخچال، یک عدد ترموستات دیجیتال قرار داده شده است. همچنین می توان به کمک این ترموستات درجخ حرارت داخل کابین را تنظیم نمایید.

یخچال صنعتی تاپینگ دار

یکی از معروف ترین یخچال مکعبی با شیشه های دوجداره، یخچال تاپینگ دار است. یخچال تاپینگ دار به یخچالی گفته می شود که درون خودش دارای لگن هایی (بنماری) است که به تازه و سالم نگه داشتن مواد غذایی کمک می کند. یخچال تاپینگ دار در دو نوع کانتر گرم و کانتر سرد تولید می شود. همچنین این یخچال در زیر خود دارای محفظه نگهداری مجزایی است که معمولا موادی مانند پنیر پیتزا و ... را درون آن نگهداری می کنند.

انواع مختلف یخچال های تاپینگ دار

یخچال های تاپینگ دار از جمله یخچال هایپرمارکتی یا مکعبی هستند که از خراب شدن مواد غذایی داخل محفظه شان جلوگیری می کنند. تاپینگ ها به مشتریان اجازه می دهند تا به راحتی بتوانند انتخاب خودشان را انجام دهند. همچنین به کمک این یخچال ها می توان جلوه زیبایی به محیط داد و باعث رضایت هرچه بیشتر مشتری شد. از جمله یخچال های تاپینگ دار می توان به موارد زیر اشاره کرد.

• تایپنگ صنعتی بستنی

یکی از محبوبترین و پرکاربردترین نوع یخچال های تاپینگ دار، یخچال تاپینگ صنعتی بستنی است. این یخچال همانطور که از نامش پیداست جهت نگهداری انواع مدل های بستنی استفاده می شود.

• تاپینگ فانتزی ترشی

این تاپینگ هم همانطور که از نامش پیداست مخصوص نگهداری انواع ترشی، سبزیجات و .. است. همچنین در زیر این تاپینگ از یک یخچال فریز استفاده می گردد تا برخی از ترشی ها و مواد اضافی را درون آن نگهداری شود.

• تاپینگ یخچالی دارای شیشه خم

از این مدل از یخچال های تاپینگ دار بیشتر در مغازه های فست فودی و پیتزا فروشی ها استفاده می شود. این محصول بسیار مناسب برای نگهداری انواع مواد پیتزا بوده و می توان آن را به راحتی در کنار فر پیتزا قرار داد.

عوامل موثر بر قیمت یخچال مکعبی با شیشه های دوجداره

باید بدانید که عوامل زیادی هستند که بر روی قیمت یخچال مکعبی با شیشه های دوجداره تاثیر مستقیم دارند. در ادامه به مهمترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت این یخچال صنعتی اشاره خواهیم کرد.

• نوع موتور

از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت یخچال مکعبی با شیشه های دوجداره می توان به نوع موتور به کار رفته در این یخچال ها اشاره کرد. هرچه قدر موتور به کار رفته در این یخچال ها قوی تر و مرغوب تر باشد، قیمت یخچال نیز بالاتر خواهد رفت.

• جنس بدنه

در کنار نوع موتور، جنس بدنه یخچال مکعبی با شیشه های دوجداره نیز بسیار مهم است. بهتر است برای بالارفتن هرچه بهتر کارایی این یخچال ها از جنس استیل بهتری استفاده شود. به طبع نیز هرچه جنس استیل بهتر باشد، قیمت یخچال نیز بیشتر است.

• ابعاد یخچال

از طرفی سایز و ابعاد یخچال مکعبی با شیشه های دوجداره یکی دیگر از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت است. اینکه یخچال شما در چه سایز و اندازه ای باید باشد، بسته به میزان فضای کار شما. هرچقدر سایز یخچال بزرگتر باشد، قیمت آن هم بیشتر است.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد شما را با یخچال ویترینی مکعبی با شیشه های دوجداره بیشتر آشنا کنیم. در این راستا، سعی شد تا یکی از معروف ترین یخچال های مکعبی، یعنی یخچال های تاپینگ دار را هم به شما معرفی کنیم. در اخر نیز در مورد عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت یخچال مکعبی با شیشه های دوجداره، صحبت کردیم.