یخچال صنعتی 70 سی

یخچال های صنعتی یکی از پراستفاده ترین وسایل هستند. از یخچال های صنعتی در بسیاری از مکان‌ها استفاده می شود. در این مطلب می خواهیم به بررسی و معرفی یکی از این یخچال ها یعنی یخچال صنعتی 70 سی بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

یخچال صنعتی 70 سی

همان طور هم که از نام این یخچال پیداست، مناسب استفاده برای مصارف خانگی نیست. از یخچال صنعتی 70 سی در فروشگاه ها، سوپرمارکت ها، فست فودی ها و غیره استفاده می شود. در درون این یخچال ها مواد غذایی مختلفی بسته به نوع فروشگاه و کسب وکار، قرار داده می شود.

یخچال صنعتی 70 سی به صورت ایستاده ساخته می شود و دارای درب شیشه ای یا ویترین است. استفاده از درب شیشه ای به این علت است که مشتری بتواند درون یخچال را ببیند. بیشترین استفاده ای که از این یخچال ها می شود، این است که نوشیدنی ها را در آن نگه داری می کنند.

ویژگی های یخچال صنعتی 70 سی

یخچال صنعتی 70 سی، با کیفیت بالایی ساخته شده است. درب شیشه ای آن در برابر ضربات مقاوم است. چرا که جنس شیشه آن از سکوریت است. شیشه سکوریت، شیشه ای که مراحل ساخت خاصی را پشت سر می گذارد تا به مقاومت بالا برسد.

برای تولید این شیشه از فرآیند حرارتی استفاده می شود. به این صورت که ابتدا شیشه را حرارت داده و بعد باد خنک به آن وزیده می شود. لایه های بیرونی شیشه زودتر خنک می شوند و همین امر باعث مقاوم شدن شیشه می شود.

برند سازنده یخچال صنعتی 70 سی

شما می توانید یخچال صنعتی ارزان را از هر برندی تهیه کنید. اما باید به نکته مهم در مورد برند سازنده دقت کنید. خرید یک محصول از برند معتبر و شناخته شده، گزینه بهتری است. چرا که از کیفیت ساخت آن مطمئن هستید. برندهای خارجی و داخلی بسیاری یخچال های صنعتی را تولید می کنند که با بررسی و تحقیق درباره هر کدام، می توانید برند دلخواه خود را انتخاب کنید. فراموش نکنید که به خدمات پس از فروش و گارانتی هم دقت کنید.

سیستم روشنایی

یکی از نکات مهم در خرید یخچال های صنعتی سیستم روشنایی یخچال است. این یخچال ها در فروشگاه ها و مغازه ها استفاده می شود. بنابراین باید سیستم روشنایی مناسبی داشته باشند. یخچال صنعتی 70 سی نیز دارای سیستم روشنایی LED است. بعلاوه تابلو CNC هم دارد.

شیشه های دوجداره

شیشه های دوجداره مزیت های زیادی نسبت به شیشه های معمولی دارند و در بسیاری از مکان ها استفاده می شوند. برای مثال از شیشه های دوجداره مخصوص ساختمان ها به این دلیل استفاده می شود که انرژی هدر نرود و همچنین صداهای بیرون باعث آلودگی صوتی در منزل نشوند. در یخچال های صنعتی نیز برای جلوگیری از هدررفتن سرما و اتلاف انرژی از این شیشه ها استفاده می شود.

طراحی و مدل

در تهیه و تولید یخچال های صنعتی مانند 70 سی، انواع مدل ها وجود دارد. هر رنگ و مدل را می توان انتخاب کرد. برای مثال برخی از یخچال ها یک درب و برخی دیگر دو درب دارند که یخچال را به دو قسمت تقسیم می کند. در هر قسمت می توان گروه خاصی از نوشیدنی ها را قرار داد.

یخچال های صنعتی هوشمند

تولیدکنندگان یخچال های صنعتی، مدل جدیدی از یخچال ها را تولید کرده اند که به آن ها یخچال های هوشمند گفته می شود. از ویژگی های این یخچال ها می توان به تعریف مدیر و کاربر اشاره کرد. به این معنی که می توانید با استفاده از سیم کارت، اطلاعات را دریافت یا ارسال کنید. این کار به کمک پیامک انجام می شود.

هشدار دما

از دیگر مشخصاتی که در یخچال های صنعتی دیده می شود، هشدار دماست. این ویژگی به این صورت است که اگر دمای یخچال بیش از حد معمول بالا برود، به مدیر اطلاع داده می شود. همان طور هم که در قسمت قبلی گفتیم دریافت و ارسال اطلاعات در یخچال های هوشمند با پیامک است.

تنظیم دمای یخچال های هوشمند با پیامک

یخچال های صنعتی هوشمند را می توان با پیامک کنترل کرد. مدیر با ارسال پیامک دمای دلخواه خود را برای یخچال تعیین می کند. تنظیم دما در هر زمان و مکانی می تواند صورت بگیرد. اگر برق یخچال قطع شود، با پیامک به مدیر اطلاع داده می شود. همچنین درصورتی که مدیر تایید کند از باتری تعبیه شده در یخچال استفاده می شود.

نکات مهم خرید یخچال صنعتی ایستاده

برای خرید یخچال صنعتی ایستاده مانند 70 سی باید به نکاتی دقت داشته باشید. برای خرید ابتدا به کسب و کارتان دقت کنید. اندازه مغازه یا فروشگاه و همچنین نوع فعالیت و کسب و کار در انتخاب یخچال تاثیرگذار است. مشخصات فنی از نکات مهم در خرید هر وسیله برقی است. میزان مصرف انرژی نیز اهمیت دارد.

چرا که هر میزان مصرف برق بالاتر باشد، هزینه های انرژی هم افزایش پیدا می کند. نوع گاز مبرد یخچال، ردیف انرژی، وزن، گنجایش، جنس درب و کف، نوع ترموستات و غیره همگی از مواردی هستند که باید مورد توجه خریدار قرار بگیرند.

قطعات یخچال صنعتی

کمپرسور یکی از قطعه هایی است که در ساخت یخچال و فریزر استفاده می شود. وظیفه این قطعه این است که گاز را متراکم کرده و فشار آن را افزایش دهد. یکی دیگر از قطعه های مهم در یخچال، ترموستات است. این قطعه در خنک سازی نقش دارد.

یکی دیگر از قطعات موجود در یخچال های صنعتی، کندانسور است. این قطعه وظیفه دارد تا ماده مبرد را از گاز به مایع تبدیل کند. هنگامی که گاز گرم با فشار از کمپرسور عبور می کند، گرمای خود را در کندانسور از دست داده و به مایع تبدیل می شود.

جمع بندی

یخچال صنعتی 70 سی یکی از انواع یخچال های صنعتی پراستفاده است. از این یخچال ها معمولا برای نگه داری نوشیدنی ها استفاده می شود. سوپرمارکت ها، کافه ها، فست فودی ها و حتی قصاب ها هم از این نوع یخچال استفاده می کنند. درب شیشه ای مقاوم در برابر ضربه یکی از مشخصه های بارز یخچال های صنعتی است. ناگفته نماند این نوع یخچال به صورت ایستاده است. یخچال های صنعتی در انواع مدل ها ساخته می شوند.