یخچال صنعتی تاپینگ

یخچال صنعتی تاپینگ یکی از مدل های پرکاربرد و محبوب یخچال های صنعتی است. وظیفه اصلی این یخچال ها خنک و سالم نگهداشتن مواد غذایی و محتوایات درون محفظه آن هاست. یخچال صنعتی تا پین ها از خانواده یخچال های ویترینی به حساب می آیند و از آن ها در بستنی فروشی ها، لبنیاتی ها، ساندویچی ها و ... استفاده می شود.

به صورت کلی یخچال تاپینگ دار به دو دسته کانتر گرم و کانتر سرد دسته بندی می شوند. همانطور که از نام آن ها نیز مشخص است، کانتر گرم برای نگهداری مواد و اغذیه گرم به کار می رود و از کانتر سرد میز برای نگهداری مواد سرد استفاده می شود. در ادامه به صورت کامل در مورد یخچال صنعتی تا پین صحبت خواهیم کرد.

یخچال صنعتی تاپینگ، محبوب بستنی فروشی ها

یکی از پرکاربردترین مکان هایی که از یخچال تاپینگ دار استفاده می کنند، بستنی فروشی ها هستند. یخچال صنعتی تاپینگ از خراب شدن انواع بستنی ها در بستنی فروشی ها جلوگیری می کنند. این یخچال ها با سرد نگه داشتن محفظه داخلی خود، مانع آب شدن بستنی ها شده و همینطور باعث دسترسی هرچه سریع تر فروشنده به آن ها می گردد.

مشتریان نیز با نگاه کردن به بستنی ها می توانند به سادگی انتخاب خودشان را انجام دهند. از طرف دیگر، ظاهر زیبای این یخچال ها باعث ایجاد جلوه ای خاص و چشم نواز به مغازه شده و علاوه بر بالا بردن رضایت مشتریان، موجب فروش هرچه بیشتر محصولات می گردد.

عوامل موثر بر قیمت یخچال صنعتی تاپینگ

یخچال تاپینگ دار نیز مانند تمامی یخچال های صنعتی دارای قیمت های مختلفی است. این تفاوت قیمت، دلایل بسیار زیادی دارد. از مهمترین دلایل تفاوت قیمت موجود بین یخچال های تاپینگ دار مختلف می توان به موارد زیر اشاره کرد.

• تعداد کاسه ها

یکی از اصلی ترین دلایل تفاوت قیمت بین یخچال های صنعتی تاپینگ، تفاوت در تعداد کاسه های آنان است. بسته به اینکه این مدل یخچال در چه سایز و اندازه ای تولید می گردد، تعداد کاسه های آن نیز متفاوت می باشد. اینکه چه تعداد کاسه مناسب کار شماست، بسته به میزان فضای کار شما دارد، هرچه تعداد کاسه های موجود در یخچال صنعتی تاپینگ افزایش پیدا کند، قیمت نهایی یخچال نیز بیشتر می شود.

• جنس بدنه یخچال

به صورت معمول، جنس تمامی بدنه های یخچال تاپینگ دار را از جنس استیل استنلس می سازند. البته خود این استایل نیز دارای درجه بندی است. به طبع، هرچه میزان مرغوبیت جنس بدنه افزایش پیدا کند، به همان میزان نیز قیمت یخچال بیشتر می گردد.

• تجهیزات به کار رفته در یخچال

یخچال صنعتی تاپینگ از یک سری تجهیزات مختلف ساخته شده است. برای مثال در ساخت این یخچال از ترموستات، شیشه های دو جداره، پیچ و مهره، سیم چیپ، دینام و ... استفاده شده است. هرچه این تجهیزات با کیفیت تر باشند، طبیعی است که قیمت نهایی یخچال نیز بالا خواهد رفت.

انواع مختلف یخچال صنعتی تاپینگ

یخچال صنعتی تاپینگ بنا به نوع کارکردی که دارند، در دسته های مختلفی قرار می گیرند. از جمله دسته هایی که این یخچال در آن قرار می گیرد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• یخچال صنعتی بستنی

همانطور که اشاره شد، این مدل از یخچال تاپینگ دار، جزو محبوب ترین نوع یخچال های دارای تاپینگ است. بستنی یکی از آن خوراکی های خوشمزه ایست که در بین تمامی مردم، طرفداران زیادی دارد. به طبع بستنی فروشان و کافی شاپ داران، از مشتریان اصلی تهیه یخچال صنعتی بستنی هستند. از این یخچال صنعتی برای سرد و خنک نگهداشتن انواع بستنی های اسکوپی در ویترین مغازه استفاده می شود. داشتن جذابیت ظاهری این یخچال ها جهت جذب مشتری، یکی از عوامل مهم در ساخت آن به حساب می آید.

برای جذاب تر شدن این یخچال ها، آن ها را به صورت شیب دار طراحی می کنند تا مشتریان، بستنی های موجود در ان را ببینند و ترغیب به خریدن آن ها شوند. همین منظور به مشتری این امکان را می دهد تا راحت تر دست به انتخاب بستنی خود بزند. همچنین یخچال های تاپینگ دار جهت دسترسی هرچه بهتر فروشنده به محتویات درونی، دارای درب کشویی شیشه ای هستند .

• یخچال صنعتی تاپینگ دار پیتزا

یکی دیگر از آن یخچال صنعتی تاپینگ دار محبوب، یخچال صنعتی تاپینگ دار پیتزا است. از این مدل از یخچال های صنعتی بیشتر در کافی شاپ ها، رستوران ها، فست فودی ها و هر جایی که با تهیه پیتزا سروکار دارند، استفاده می شود. این یخچال ها دارای دو درب در مقابل آشپز هستند و در قسمت پایینی خود محلی برای نگهداری مواد غذایی دارند.

همچنین بر روی خود نیز تعدادی لگن (بنماری) داشته که برای در دسترس نگه داشتن مواد غذایی تهیه پیتزا، مانند خیار شور، پنیر پیتزا، سالاد و ... مورد استفاده قرار می گیرد. تفاوت اساسی این مدل با یخچال صنعتی بستنی، شکل ظاهری آن است. یخچال صنعتی تاپینگ پیتزا در محفظه نگهداری بنماری ها نیازی به حالت خنک کنندگی نداشته و تنها در قسمت پاینی دستگاه، دارای قابلیت یخچالی است.

• تاپینگ فانتزی ترشی

همانطور که از نام این یخچال صنتعی تاپینگ نیز پیداست، کارکرد اصلی ان برای نگهداشتن انواع ترشیجات است. همانند یخچال بستنی، جنس بدنه این یخچال نیز از استیل استنلس ساخته شده است. در این یخچال نیز در قسمت پایین، یک محفظه ای به صورت یخچال یا فریز قرار داده شده است تا در صورت نیاز مواد غذایی اضافی را در آن جا نگهداری شوند.

نکات مهم قبل از خرید یخچال صنعتی تاپینگ

حتما قبل از اینکه اقدام به خرید این یخچال صنعتی بکنید، باید یکسری نکات را مد نظر داشته باشید. برای مثال شما باید برچسب انرژی یخچال مورد نظر را نگاه کنید. هرچه میزان مصرف انرژی بهتر باشد، علاوه بر بالا رفتن عمر دستگاه، هزینه های مصرف انرژی و برق نیز کاهش پیدا می کند

در کنار این موضوع باید به قابلتی جابجایی آن نیز دقت کنیدو حتما از یخچال هایی استفاده کنید که دارای چرخ هستند. بدین صورت در هر زمان که اراده کنید، می توانید به راحتی آن ها را جابجا کنید. البته نباید فراموش کنید که جنس مواد تشکیل دهنده و تجهیزات به کار رفته در یخچال صنعتی تا پین شما، باید از کیفیت مناسب برخوردار باشند.

جمع بندی

ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را به صورت کامل با یخچال صنعتی تاپینگ آشنا کنیم. در ابتدا پیرامون این یخچال تاپینگ دار صحبت شد. در ادامه به انواع مختلف آن اشاره شد و در نهایت به عوامل تاثیر گذار و نکاتی که قبل از خرید یک یخچال صنعتی تاپینگ باید مد نظر داشته باشید نیز اشاراتی شد.