یخچال شیب دار صنعتی

یخچال های صنعتی جز لوازمات و ملزومات تجهیزات فروشگاهی برای برپایی کسب و کارهای مثل فروشگاه سوپرمارکت ها، کبابی ها، قنادی ها، رستوران ها و غیره هستند. شما باید یک یخچالی را انتخاب کنید که هم بتواند نیازهای آن را به خوبی پاسخگو باشد و هم به فروشگاه یا رستوران شما جلوه ببخشد. در این مقاله قصد داریم به معرفی یخچال شیب دار صنعتی بپردازیم که به خاطر زیبایی و خاص بودن، انتخاب خیلی از افراد است

یخچال های صنعتی

همان طور که نامش پیداست برای مصارف خانگی مناسب نیستند و ما این یخچال ها را بیشتر در رستوران ها و انواع فروشگاه ها و قنادی ها مشاهده می کنیم. این یخچال ها بسیار قدرت مند هستند و در ایده آل ترین شکل ممکن می توانند از مواد غذایی شما نگه داری کنند و دما را در حد متعادل و مناسبی نگه دارند.

نحوه کارکرد یخچال های صنعتی

تمام یخچال های صنعتی با اجزایی مثل کندانسور اپراتور و کمپرسور کار می کنند و مجهز به فن های خنک کننده و ضد برفک قوی هستند و به همین دلیل کارایی فراوانی دارند و از رشد باکتری ها و فاسد شدن مواد داخل خود جلوگیری می کنند. تمام یخچال های صنعتی هوای گرم را به بیرون هدایت می کنند و دمای داخل محفظه خود را خنک نگه می دارند.

انواع یخچال های صنعتی از لحاظ فنی

یخچال صنعتی از جهت فنی به دو دسته کمپرسور بالا و کمپرسور پایین تقسیم می شوند. کمپرسور همان موتوری است که فضای داخل یخچال ها را خنک نگه می دارد که ممکن است در بالا یا پایین یخچال نصب شود. یخچال های کمپرسور بالا عمر طولانی تر و کیفیت بیشتری دارند؛ چون گرما را به بیرون هدایت می کنند و در اطراف یخچال فضای خنک تری به وجود می آورند؛ اما یخچال های کمپرسور پایین گرما را در اطراف و پایین یخچال پخش می کنند و عمر کوتاهی دارند.

انواع یخچال های صنعتی از لحاظ ظاهر

یخچال های صنعتی به دو ایستاده و خوابیده دسته بندی می شوند که هر کدام از آن ها نیز تنوع و انواع مختلفی دارند. این یخچال ها به شکل تک درب، دو درب یا سه درب شیشه ای در بازار وجود دارند که معمولا از استیل یا فولاد ضد زنگ ساخته شده اند و درب های شیشه ای دارند. هم چنین مقاومت زیادی در مقابل فشار و ضربه دارند و برای قنادی ها و سوپرمارکت ها مناسب هستند.

• یخچال های ویترینی

شیشه روی آن به مشتریان کمک می کند که بهتر محصول مورد نظر خود را پیدا و انتخاب کنند. علاوه بر این وجود چراغ ال ای دی داخل آن ها به زیبایی آن می افزاید و مواد غذایی داخل آن به خوبی جلوه گری می کنند. این نوع یخچال ها به دلیل همین ویژگی ها که گفته شد، نزد خیلی از اصناف و کسبه طرفداران زیادی پیدا کرده است. یخچال های ویترینی بیشتر از اینکه کارایی یک یخچال را داشته باشند نقش یک ویترین برای مشتری را ایفا می کنند که خود این یخچال ها به دو دسته کانتر گرم و کانتر سرد تقسیم بندی می شوند. گانتر گرم برای نگهداری غذاهای گرم، مثل: پیتزا خورشت و برنج در رستوران ها) و کانتر سرد چون دمای خاصی ندارد، برای نگهداری از انواع نوشیدنی، کالباس، شیرینی و پنیر استفاده می شود.

• یخچال های نوشیدنی صنعتی

فریزهای ایستاده با عرض کم بهترین انتخاب برای افرادی است که فضای کمی در اختیار دارند که می توان داخل آن انواع نوشیدنی را جای داد. که در ابعاد و مدل های مختلفی ساخته شده اند و تعداد طبقات آن به انتخاب و نیاز کاربر بستگی دارد.

• یخچال کابینتی صنعتی

یا همان یخچال صنعتی صندوقی به شکل یک صندوق ساخته شده که قفسه یا کشو هم دارد. قدیمی ترین نسل از یخچال های صنعتی هستند که برای نگهداری فالوده و بستنی استفاده می شده است. خود این یخچال ها به دسته های کمدی، قفسه ای تقسیم می شوند.

این یخچال ها برای افرادی است که فضای کمی برخوردار نیستند یک ویژگی این یخچال ها این است که هم به جای کابینت و هم به جای یخچال می توان از آن ها استفاده کرد؛ بدون اینکه فضای زیادی از آشپزخانه یا محل کسب تان را اشغال کند. جنس این نوع یخچال ها از نوع استیل یا شیشه ای است که مدل های مختلف این نوع یخچال ها دو درب تا 6 درب هستند و 4 تا 9 کشو دارند.

• یخچال های پرده هوا یا روباز

هوا به واسطه فن مکش پیدا می کند و به بیرون فرستاده می شود و به همین ترتیب هوای خنک را داخل یخچال پخش می کند که مجددا هوا به وسیله فن مکیده می شود و از اپراتور می گذرد و چرخه تکرار می شود که جدید ترین نسل یخچال های صنعتی هستند و برای نگهداری سوسیس، کالباس، گوشت و مرغ انتخاب مناسبی هستند.

• یخچال شیب دار صنعتی

یخچال صنعتی شیب دار معمولا برای نگه داری انواع بستنی های اسکوپی به کار می رود و به دلیل ویترین خاص خود باعث جذب مشتری می شود. که به شکل شیب دار است و درب های آن از شیشه های محدب ساخته شده ست که استفاده را برای کاربرد ساده تر می کنند.

ویژگی یخچال شیب دار صنعتی

این یخچال با واسطه کمپرسور خنک کننده بسیار قدرتمند خود از یخ زدن و آب شدن محصولات جلوگیری می کند و هوای کاملا متعادل را در داخل محفظه نگهداری مواد غذایی به گردش در می آورد. این یخچال ها دو جداره هستند و از اتلاف هوای سرد به بیرون ممانعت می کند و مانع از شکستگی شیشه و خطرات ناشی از خرد شدن شیشه می شود. در کل یک دکور شیکی و جذاب به وجود می آورند. شیب این یخچال برای نمایش هر چه بهتر مواد غذایی است. به دلیل صفحات شیشه ای شیب دار و نورپردازی های زیبا و چشم گیر در هر کدام از طبقات آن برای استفاده در شیرینی فروشی ها، نان فانتزی و بستنی فروشی ها بسیار مناسب است؛ اما شما بسته به سلیقه خودتان می توانید از این یخچال شیب دار صنعتی استفاده کنید که زیبایی خاصی به فروشگاه تان می بخشد.

سخن آخر

یخچال های صنعتی یا فروشگاهی وسایلی هستند که برای برپایی حتی یک سوپرمارکت کوچک نیز به آن ها احتیاج دارید. انواع یخچال های صنعتی زیادی در بازار وجود دارند که مصارف گوناگونی دارند. یخچال شیب دار صنعتی از نوع فانتزی هستند که به دلیل شکل خاص و شیک خود یک انتخاب مناسب برای افرادی است که به جلوه گری مغازه شان و جلب مشتری اهمیت می دهند.