یخچال فریزر بستنی

یخچال بستنی یکی از انواع یخچال های صنعتی است که همانطور که از نامش پیداست، مخصوص نگه داری بستنی است. یخچال های صنعتی نسبت به یخچال های خانگی متفاوت هستند. با توجه به باز و بسته شدن زیاد یخچال، تولیدکنندگان سعی می کنند که یخچال های صنعتی را با قدرت بالاتری تولید کنند. در این مطلب به یکی از انواع یخچال های صنعتی می پردازیم.

یخچال های صنعتی

یخچال های صنعتی در انواع مختلفی تولید می شوند. برای مثال به صورت ایستاده، صندوقی و خوابیده. هر یک از این یخچال ها استفاده خاص خودشان را دارند. برای مثال از یخچال ایستاده فروشگاهی برای نگه داری نوشیدنی ها استفاده می شود. آنچه که در خرید یخچال های صنعتی اهمیت دارد، کیفیت آن است. قطعات یخچال های صنعتی باید قدرت و کیفیت کافی را داشته باشند. چرا که اگر طول عمر آن ها کم باشد، هزینه های اضافی را متحمل خواهید شد.

نکات مهم در خرید یخچال بستنی

یخچال بستنی باید توسط برند معتبر ساخته شده باشد. چرا که خیالتان راحت خواهد بود که یخچال با کیفیت خریده اید. بعلاوه گارانتی و خدمات پس از فروش در حین خرید اهمیت دارند. برندهای معتبر همگی دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هستند. شما می توانید قبل از خرید درباره انواع برندها تحقیق کرده و سپس گزینه مناسب خود را انتخاب کنید.

دمای یخچال بستنی

دمای یخچال بستنی باید تا 5 الی 7 درجه زیر صفر برسد. این دما برای حفظ سلامت مواد درون یخچال لازم است. یکی از قطعه های مهم در یخچال بستنی کمپرسور است. اگر کمپرسور کار می کند اما سرمایی در درون یخچال تولید نمی شود، مقدار گاز پایین است یا ممکن است که گاز کم شده باشد. دلایل دیگری نیز می تواند علت کم شدن سرما باشد که در ادامه به آن ها اشاره کرد:

• ممکن است که فن کندانسور دچار مشکل شده باشد.

• ممکن است که کمپرسور یخچال ساکشن نداشته باشد.

در صورت مشاهده این علائم از تعمیرکار مجاز کمک بخواهید. تعمیرکار ممکن است تشخیص دهد که قطعه ای از یخچال را باید عوض کند.

ترموستات یخچال بستنی

ترموستات یکی از قطعه های مهم در یخچال های صنعتی از جمله یخچال صنعتی است. به تعریف دیگر، ترموستات، کلید حرارتی است. روی ترموستات هر یخچالی، قطعه کدی حک شده که مدل ترموستات را نشان می دهد. همچنین شامل مشخصات ترموستات هم می شود. ترموستات در یخچال وظیفه دارد تا دما را ثابت نگه دارد.

کمپرسور یخچال بستنی

کمپرسور یکی از اجزایی است که در یخچال های خانگی و صنعتی تعبیه می شود. نوعی از کمپرسورها هستند که اینورتر نام دارند. تولیدکنندگان در محصولات جدید خود از این کمپرسورها استفاده می کنند. چرا که مزیت های فراوانی دارند. میزان مصرف انرژی آن ها کم بوده و همچنین با محیط زیست سازگار هستند. کمپرسوری که با کیفیت باشد، باعث افزایش طول عمر سایر قطعات هم می شود.

یخچال های صنعتی هوشمند

یخچال های صنعتی هوشمند یکی دیگر از انواع یخچال های صنعتی در بازار است که ویژگی های منحصر به فردی دارند. یکی از این ویژگی ها امکان کنترل و مدیریت یخچال با پیامک است. شما می توانید با استفاده از سیم کارت، اطلاعات را با پیامک دریافت یا ارسال کنید. برای مثال می توانید با پیامک دمای یخچال را تنظیم کنید. همچنین تعیین کنید که از دمای یخچال بیش از حدی که شما تعیین کردید، بالاتر رفت، به شما پیامک ارسال می شود.

در حین قطع یا وصل شدن برق نیز به مدیر پیامک ارسال می شود. بعلاوه مدیر می تواند تعیین کند که در حین قطع برق، از باتری تعبیه شده در یخچال هوشمند، استفاده شود یا خیر؟ تمامی این کار با کمک پیامک انجام می شود. بنابراین می توان گفت که یخچال های هوشمند با کمک تکنولوژی، توانسته اند به خوبی نیازهای مشتریان را پوشش دهند.

مشخصات یخچال بستنی

درب یخچال بستنی معمولا از جنس شیشه ساخته می شود. شیشه هایی که برای یخچال بستنی استفاده می شود، در برابر ضربه ها مقاوم بوده و دو جداره هستند. درب یخچال های بستنی به صورت کشویی ساخته می شوند. نوع دیگری از یخچال های بستنی هستند که به آن ها فریزرهای بستنی گفته می شود. از این فریزرها برای نگه داری گوشت های منجمد هم استفاده می شود.

بسیاری از فروشگاه ها و سوپر مارکت ها برای نگه داری مواد پروتئینی از یخچال های بستنی استفاده می کنند. از دیگر مشخصاتی که یخچال بستنی دارد این است که بدنه ای از جنس گالوانیزه دارد. یخچال های بستنی که صورت صندوقی ساخته می شوند، معمولا استفاده بیشتری دارند.

استیکرهای دلخواه

برای افزایش میزان رضایت مشتری برخی از تولید کنندگان این امکان را فراهم کرده اند تا مشتری طرح دلخواه خود را انتخاب کند. سپس یخچال بستنی را برای مشتری شخصی سازی کنند. خدمات پس از فروش نیز یکی از موارد مهم برای مشتریان است که رضایت آن ها را دو برابر می کند.

سایز یخچال بستنی

یخچال های بستنی در سایزهای مختلفی ساخته می شوند که بنا به استفاده، می توان هر یک از سایزها را انتخاب کرد. در ادامه سایزهای مختلف را آورده ایم:

- 300

- 400

- 450

- 500

- 600

- 800

هر یک از این یخچال ها را می توان برای نگه داری، بستنی، مواد منجمد، لبنیات و غیره استفاده کرد. کسانی که در فروش بستنی فعالیت دارند، نیاز به یخچال بستنی خواهند داشت. بنابراین انتخاب یخچالی با کیفیت بسیار اهمیت دارد. حجم یخچال نیز بستگی به مغازه دارد. اگر مغازه بزرگی داشته باشید، می توانید از یخچال های با ابعاد بزرگتر استفاده کنید.

جمع بندی

یخچال بستنی، یکی از انواع یخچال های صنعتی است که استفاده زیادی دارد. به غیر از بستنی فروش ها در فروشگاه ها و سوپرمارکت ها از یخچال های بستنی برای نگه داری موادی مانند لبنیات استفاده می شود. یخچال های بستنی دارای ابعاد متفاوتی هستند. بسته به نیاز می توان هر یک از آن ها را انتخاب کرد. در این مطلب اشاره ای به یخچال های هوشمند هم داشتیم. در این یخچال ها از تکنولوژی های منحصر به فردی برای افزایش میزان کارایی استفاده می شود. ویژگی ها و مشخصات این نوع یخچال ها در این مطلب بررسی شد.