فریزر خوابیده صنعتی

برای جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی و پروتئینی در یک فروشگاه نیاز به یخچال مناسب خواهد بود. امروزه تمام فروشگاه ها، فست فودها و مراکز فروش مواد غذایی از فریزر و یخچال خوابیده استفاده می کنند. فریزر خوابیده صنعتی از جمله تجهیزاتی است که در سوپر مارکت ها، هایپر مارکت و تجهیزات فست فود مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع فریزر توانایی نگهداری از چندین کیلو گرم مواد غذایی و دیگر محصولات را دارا خواهد بود.

یخچال ها امروزه در انواع و ابعاد مختلف به منظور استفاده در انواع فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال یکی از مناسب ترین نوع از این یخچال ها، یخچال خوابیده صنعتی است. نوع دسترسی و طراحی این یخچال و فریزر به گونه ای است که از فضا به بهترین نحو استفاده می کند و فریزر صندوقی کم مصرف از انواع آن است.

یخچال خوابیده صنعتی چیست

یخچال فریزر خوابیده با مدل هایی که در خانه مورد استفاده قرار می گیرند متفاوت است. این نوع یخچال ها دارای قدرت سرما سازی بسیار بالاتری هستند و در فروشگاه ها، فست فودها و هایپر مارکت ها قابل استفاده اند. یخچال خوابیده صنعتی دارای موتور بسیار قدرتمند تری نسبت به مدل های خانگی است. ویژگی های این نوع یخچال فریزرها موجب می‌ شود که برای منجمد کردن حجم زیادی از محصولات که قابلیت فاسد شدن دارند کاربردی باشد.

محصولات پروتئینی، انواع گوشت و بستنی ها از جمله محصولاتی هستند که جهت نگهداری از آن ها به یخچال هایی با قدرت بالا نیاز خواهیم داشت. فریزر و یخچال های خوابیده صنعتی دارای سیستم متفاوتی نسبت به سایر یخچال ها هستند. سیستم سرمایشی در این نوع از یخچال ها از مدل چرخشی است. بهره مندی از این نوع سیستم موجب می‌ شود که سرما به صورت کاملاً یکنواخت در تمام فضای یخچال پخش شود. به همین دلیل تمام فضای درونی یخچال از دمای پایین و سرمای یکسانی بهره مند خواهد شد.

انواع فریزر خوابیده صنعتی

فریزرهای صنعتی در مدل ها و ابعاد مختلفی طراحی و تولید می ‌شوند. طول فریزر ها معمولاً از ۱۲۰ تا 190 سانتی متر مورد استفاده طراحان قرار می گیرد. از لحاظ طراحی درب معمولاً یخچال و فریزرهای خوابیده به شکل دو درب و در حالت های خوابیده و ایستاده در دسترس قرار دارند.

به لحاظ موتوری و کمپرسور نیز از بهترین برندهای موجود در ساخت این یخچال و فریزرها استفاده می شود. بهره‌مندی از فیلتر خشک کن در یخچال فریزر خوابیده صنعتی موجب می ‌شود که از یخ زدگی مسیر سیال به خوبی جلوگیری شود.

استفاده از ترموستات به صورت ترمومتر یا آنالوگ موجب می‌ شود که دما به خوبی ثابت نگه داشته شود. همچنین استفاده از تکنولوژی مدرن موجب کاهش مصرف برق و افزایش طول عمر دستگاه خواهد شد.

کمپرسور فریزر خوابیده صنعتی

در حالت کلی برای سرد کنندگی فریزر و یخچال خوابیده صنعتی از دو شکل کمپرسور استفاده می شود. برخی فریزرها با نصب کمپرسور ها در قسمت زیر یخچال برای استفاده در فروشگاه کوچک کاربردی تر هستند. این نوع کمپرسور مقدار انرژی مصرفی کمتری خواهد داشت. دسترسی آسان جهت انجام تعمیرات می تواند از مزایای دیگر این نوع کمپرسور باشد. در طرف مقابل با توجه به وزن سنگین آن ها و اشغال کردن فضای بسیار زیاد از یخچال و فریزر از معایب این نوع کمپرسور هستند.

نوع دیگری از کمپرسور ها در یخچال و فریزر ها استفاده از کمپرسور مرکزی است. این یخچال ها جهت استفاده در فروشگاه های بزرگ و هایپر مارکت ها کاربرد بهتری خواهند داشت. یخچال خوابیده صنعتی با کمپرسور مرکزی دارای وزن بسیار کمتری نسبت به نوع دیگر است. این نوع کمپرسور فضای زیادی را اشغال می کند و موجب می شود که یخچال با ظرفیت بسیار بالاتری داشته باشند. از معایب استفاده از این نوع یخچال می ‌تواند هزینه بالا برای تعمیر آن ها باشد.

ظرفیت فریزر خوابیده صنعتی

با توجه به طراحی یخچال خوابیده صنعتی نسبت به سایر مدل ها دارای ظرفیت بسیار بالاتری خواهد بود. این ویژگی موجب می ‌شود که اکثر فروشگاه ها و سوپرمارکت های بزرگ از این نوع یخچال استفاده کنند. توجه داشته باشید که یخچال های خوابیده فضای زیادی از فروشگاه شما را اشغال خواهند کرد. این شرایط باعث می شود که در هنگام خرید یخچال خوابیده صنعتی به ظرفیت آن و میزان عمق مورد استفاده در ساخت آن دقت کنید تا در نهایت از خرید خود راضی باشید.

قدرت موتور یخچال و فریزر خوابیده صنعتی

نوع موتور استفاده شده در فریزر و یخچال خوابیده صنعتی به گونه ‌ای است که اکثر فروشگاه‌ ها و هایپر مارکت ها از آن ها به جهت نگهداری از محصولات غذایی استفاده خواهند کرد. به طور مثال از مهمترین محصولاتی که در فروشگاه های مواد غذایی عرضه می‌ شود مواد پروتئینی و گوشت خواهد بود.

برای نگهداری از چنین محصولاتی باید شرایط مناسبی را برای آن ها فراهم کرد. استفاده از یخچال و فریزر خوابیده صنعتی می ‌تواند دما را تا حدود منفی ۲۰ درجه کاهش دهد. این دما موجب می شود که محصولات کاملا منجمد شده و برای مدت زمان بسیاری قابلیت استفاده داشته باشند.

نکاتی جهت خرید یخچال و فریزر خوابیده صنعتی

چنانچه قصد خرید فریزر و یخچال خوابیده صنعتی را دارید، باید ویژگی های مختلفی را مد نظر قرار دهید. نوع طراحی و میزان ظرفیت آن از جمله عوامل مهم در هنگام خرید یخچال خواهد بود. شما متناسب با نیاز فروشگاه خود باید یخچالی با اندازه مناسب با مساحت فروشگاه خود را انتخاب کنید.

به لحاظ ساختاری و نوع تجهیزات مورد استفاده در آن نیز گزینه های متعددی در دسترس خواهند بود. قدرت کمپرسور و نوع فیلتر خشک کن همچنین ترموستات مورد استفاده در فریزر و یخچال خوابیده صنعتی را مد نظر قرار دهید.

جمع بندی

برای تجهیز فروشگاه مواد غذایی خود استفاده از تجهیزات مناسب می تواند کاربردی باشد. یکی از مهم ترین محصولات در تجهیز هر فروشگاه و سوپرمارکت استفاده از یخچال فریزر صندوقی صنعتی مناسب خواهد بود. شما باید متناسب با نیاز خود اقدام به خرید یخچال و فریزر فروشگاهی مناسب کنید. ما با ارائه انواع فریزر و یخچال خوابیده صنعتی به شما خدمات متنوعی ارائه می دهیم.