فریزرهای صندوقی استیل

امروزه فریزر های صندوقی استیل در صنعت و مصارف خانگی قابل استفاده هستند. استیل به کار رفته در ساخت این محصولات، به عنوان فولاد ضد زنگ عمل می کند و در مقابل رطوبت لک نمی شود؛ همچنین این متریال می تواند به عنوان یک عایق حرارتی عمل کند. فریزر های صندوقی برای جلوگیری از فساد موادغذایی و مواد گوشتی و پروتئینی مورد استفاده قرار می گیرند و هر روزه شاهد تولید مدل های مختلف و به روز تری از این محصولات، برحسب نیاز انسان امروزی هستیم.

در حد امکان، فریزر صندوقی مورد نظر خود را از میان برند های معتبر و دارای گارانتی انتخاب کنید که پس از خرید دچار مشکل نشوید. انواعی از فریزر های صندوقی در بازار های صنعتی وجود دارد که فریزر صندوقی بستنی و فریزر صندوقی خانگی نمونه هایی از آن ها هستند.

آیا استفاده از فریزر صندوقی برای مصارف خانگی یک انتخاب مناسب است؟

اگر تعداد اعضای خانواده‌ی شما بالاست انتخاب فریزر صندوقی برای شما کارآمد است؛ چرا که میزان مصرف مواد غذایی در خانواده، به ازای افزایش تعداد نفرات بالا می رود. در این صورت شما فضای کافی برای نگهداری موادغذایی بیشتری در اختیار دارید.

همچنین می توانید حجم بیشتری از مواد غذایی را برای مدت طولانی تر در فریزر صندوقی نگهداری کنید و با وجود فریزر صندوقی، از انجام خریدهای مکرر بی نیاز خواهید شد.

اگر در منطقه ای دور افتاده همچون روستا یا حتی خارج و حومه ی شهر زندگی می‌ کنید که امکان کمتری برای رفت و آمد به فروشگاه مواد غذایی دارید؛ به این شکل در هر بار خرید مقدار بیش تری مواد غذایی تهیه می ‌کنید.

نکات خرید فریزر صندوقی

قبل از خرید اطلاعات کافی از نیاز و ویژگی های فریزر صندوقی مورد نظر کسب کنید، که خرید سود مند تری داشته باشید.

• بهتر است محصول انتخابی شما وزن کم تری نسبت به ابعاد داشته باشد تا برای جا به جا کردن محصول به مشکل نخورید.

• جنس بدنه ی مدل انتخابی شما از مواد ضد خش تهیه شده باشد.

• به منظور عدم پیچیدگی در تنظیمات بهتر است که مدل انتخابی دارای سیستم ترمومتر باشد.

• سیستم خنک کننده را مورد بررسی قرار دهید که پس از استفاده دچار مشکل نشوید.

• در هنگام خرید فریزرهای صندوقی توجه داشته باشید که یک فریزر مناسب باید یک مخزن مجزا برای جمع شدن مایعات در هنگام آب برفک زدن داشته باشد.

• کیفیت بهتر و بالاتر فریزر صندوقی با داشتن پنج دیجیتال به منظور کنترل دمای فریزر مشخص می شود.

موارد کاربرد فریزرهای صندوقی

• مصارف خانگی

• یخچال بستنی سوپرمارکت ها و فروشگاه ها

• نگهداری مواد پروتیینی در گوشت فروشی ها

• و...

بررسی ویژگی های فریزر صندوقی

ظاهر فریزر صندوقی

فریزر های صندوقی با توجه به عریض بودن و ارتفاع کم خود مناسب فضای با فضاهای بزرگ و کم ارتفاع هستند. درب بالای فریزر صندوقی ممکن است به سمت بالا یه به صورت ریلی باز شود. به طور کلی کار کردن با نوع ریلی این فریزرها راحت تر است. اگر می خواهید یک فریزر کم جا و با گنجایش زیاد برای محل کسب و کار خود خریداری کنید، فریزرهای صندوقی گزینه مناسبی هستند.

اندازه و ابعاد فریزر صندوقی

فریزرهای صندوقی گنجایش بسیار زیادی دارند و شما می توانید حجم بالایی از مواد غذایی را در آن ها جای دهید. حجم بالای این فریزرها، آن ها را برای مصارف مختلف، مناسب می کند.

تعمیر و نگهداری فریزر صندوقی

وجود سیستم یخ زدا در فریزر ها موجب می شود که این محصولات در طولانی مدت به تعمیر نیاز داشته باشند. فریزر های صندوقی بطور معمول مجهز به سیستم یخ زدای دستی و سنتی هستند؛ به همین علت این فریزرها پیچیدگی ساختاری کمتری دارند و در طولانی مدت احتیاج کمتری به تعمیر پیدا می کنند.. در مورد سایر انواع فریزرها مانند فریزر ایستاده، اجزای بیشتر و پیچیده تر در سیستم یخ زدا وجود دارد که موجب می شود این یخچال ها حساس تر باشند و در طولانی مدت به انجام تعمیرات نیاز پیدا کنند.

سر و صدای فریزر صندوقی

فریزر های صندوقی به دلیل وجود سیستم یخ زدگی دستی نسبت به فریزر های ایستاده سر و صدای کمتری دارند. البته با وجود داشتن کمپرسور قدرتمند ممکن است این دستگاه ها کمی سر و صدا ایجاد کنند.

میزان مصرف انرژی فریزر صندوقی

دیواره داخلی فریزر های صندوقی به دلیل عایق بودن سرما را به خوبی در خود حفظ و می کند و نیازمند انرژی کمتری برای حفظ و جلوگیری خروج سرما است. فریزر های ایستاده به دلیل داشتن سیستم یخ زدای اتوماتیک، نسبت به فریزرهای صندوقی مقدار انرژی بیشتری مصرف می کنند. همچنین هنگام قطع برق تا هنگامیکه درب فریزر باز نشود فریزر صندوقی می تواند مواد غذایی را تا دو یا سه روز در حالت منجمد و بدون اینکه فاسد شوند نگهداری کند.

قیمت فریزر صندوقی

امروزه با توجه به شرایط اقتصادی و نیاز به کم کردن هزینه ها بهتر است انتخابی داشته باشیم که با توانایی های مالی ما هم خوانی دارد. همچنین باید به هزینه هایی که در گذر زمان برای تعمیر و نگهداری از فریزر می پردازید، توجه داشته باشید. هزینه لازم برای خرید فریزرهای صندوقی مختلف به متریال به کار رفته در ساخت آن ها و همچنین ابعاد آن ها بستگی دارد. برای مثال هر چقدر ابعاد بزرگتر و فضای بیشتر برای نگهداری مواد غذایی داشته باشد قیمت آن هم بالاتر است. معمولا فریزر ایستاده حدود 15 درصد از فریزر صندوقی گران تر است پس انتخاب فریزر صندوقی در این مورد بهینه تر است. البته باید توجه داشته باشید که انواع مختلف فریزرها، کارایی های متفاوتی دارند و بهتر است نوع فریزر خریداری شده شما با نیازهای محل کارتان همخوانی داشته باشد.

خلاصه مقاله و نتیجه گیری

با توجه به ابعاد فریزر های صندوقی، برای فضاهایی با ارتفاع کم مناسب هستند. بطور معمول در بلند مدت نیاز کمتری به تعمیر دارند. در فریزر صندوقی میزان مصرف انرژی و قیمت نسبت به فریزر ایستاده خیلی کمتر است. جنس بدنه ی مدل انتخابی بهتر است ضد خش و استیل باشد. با وجود داشتن فریزر صندوقی امکان خرید بیشتر مواد غذایی و صرفه جویی در وقت فراهم می شود. فریزر صندوقی استیل به دلیل مقاومت در برابر خوردگی می تواند برای شما یک انتخاب مناسب باشد.