تولید کننده یخچال های صنعتی

یخچال و فریزرهای صنعتی با کاربرد فراوان در مکان هایی مانند کافی شاپ ها، رستوران ها و هتل ها و همچنین فست فودها طراحی و تولید می شوند. این یخچال ها به‌گونه ‌ای تولید می ‌شوند که بتوانند در دمای خاص مواد مختلف را در درون خود نگهداری کنند. آشپزخانه ها بدلیل نیاز مکرر به باز و بسته شدن درب یخچال درون آن نیاز به یخچال هایی با قدرت بالا دارند. از این رو استفاده از یخچال و فریزرهای صنعتی در این مکان می تواند کاربردی باشد.

تولید کننده یخچال های صنعتی شرایط مختلفی را برای ساخت آن در نظر می گیرد. امروزه این یخچال ها در ابعاد و اندازه های مختلف و با طراحی های گوناگون به منظور استفاده در مصارف خاصی ساخته می شوند.

در صنعت داروسازی نیز یخچال های صنعتی کاربرد فراوانی دارند. با این وجود یخچال هایی که در داروسازی مورد استفاده قرار می گیرند با یخچال های موجود در سوپرمارکت ها و فروشگاه ها متفاوت هستند. این تفاوت می ‌تواند در اندازه و همچنین دمای تولیدی آن ها مشاهده شود.

کاربرد یخچال صنعتی

هدف از تولید یخچال و فریزر صنعتی نگهداری مواد مختلف در شرایط کاری متفاوت است. تولید کننده یخچال های صنعتی این یخچال را به گونه ‌ای طراحی می‌ کند که بتواند تازگی را به مواد غذایی و سایر مواد نگه داشته شده در آن هدیه دهد.

فروشگاه ها و کافی شاپ ها برای آنکه مواد غذایی خود را برای مدت زمان طولانی نگهداری کنند، نیاز به یخچال و فریزر صنعتی دارند. با توجه به حجم و ظرفیت این نوع یخچال ها استفاده از آن ها در مکان های مختلف به وفور مشاهده می شود.

آشنایی با یخچال و فریزر صنعتی

یخچال و فریزر صنعتی نسبت به نوع مصرفی در منازل دارای تفاوت هایی است. این نوع یخچال ها با مصرف انرژی بیشتر دارای قدرت بالاتری هستند. در طراحی و ساخت آن ها از فن های خنک کننده بزرگ و همچنین کمپرسورهای قدرتمند و سیستم های ضد برفک استفاده می شود. تولید یخچال و فریزر صنعتی موجب شد آشپزخانه های صنعتی و مکان‌های مختلف بتوانند به خوبی نیاز خود را برطرف کنند.

تولید کننده یخچال های صنعتی با استفاده از به روزترین تکنولوژی و مواد مناسب در ساخت آن ها کیفیت مواد غذایی را تضمین خواهد کرد.

این یخچال ها با مکانیزمی هوای گرم را به بیرون از محیط خود انتقال می دهند. با ورود هوای خنک به داخل یخچال مواد نگه داشته شده در آن به خوبی نگهداری می شوند.

علاوه بر تفاوت های بالا یخچال های صنعتی نسبت به استاندارد های خانگی نیز تفاوت هایی دارند. این یخچال ها در انواع؛

• یخچال فریزر سوپرمارکتی

فریزر خوابیده صنعتی

• یخچال صندوقی

فریزر ایستاده فروشگاهی

طراحی و تولید می شوند.

فریزر صنعتی چیست

علاوه بر یخچال های صنعتی امروزه فریزرهای صنعتی نیز با کاربرد متفاوت مورد توجه عموم قرار دارند. تولید کننده یخچال های صنعتی در ساخت این نوع یخچال ها یک ترموستات را با دمای پایین تری تنظیم میکند.

از فریزرها در صنایع مورد نیاز به جهت انجماد مواد غذایی استفاده می شود. فریزرهای پر قدرت که از یک فن به جهت خنک کردن کمپرسور خود استفاده می‌ کنند و تا دمای منفی 14 درجه سلسیوس قدرت سرد شدن دارند.

انواع یخچال و فریزر صنعتی

شرایط فروشگاه ها به گونه ای است که تولید یخچال و فریزر صنعتی باید با بهترین نحو انجام شود. به همین منظور تولید کننده های یخچال صنعتی این یخچال ها را در انواع مختلفی طراحی و تولید می کنند.

برای استفاده در مکان هایی مانند فروشگاه زنجیره ای، مغازه ها، رستوران ها و کافی شاپ ها یخچال به صورت ایستاده و کابینتی(صندوقی) طراحی و عرضه می شوند.

کاربرد یخچال صنعتی ایستاده

هدف از تولید یخچال و فریزر صنعتی استفاده در فروشگاه و مواردی از این نظیر است. یخچال صنعتی ایستاده یا عمودی در سایزها و با ارتفاع مختلف امروزه موجود هستند. در طراحی این یخچال از دو یا سه درب استفاده می شود. معمولاً در قنادی ها و شیرینی فروشی ها استفاده از یخچال قنادی شیشه تلویزیونی کاربردی است.

در ساخت درب این نوع یخچال از دو مدل استفاده می‌ شود.

• مدل اول که از جنس فولاد است، قابلیت و مقاومت بیشتری در برابر زنگ زدن دارند. این نوع مدل با توجه به مقاومت بالا دارای طول عمر بیشتری هستند. به همین جهت استقبال بیشتری از این یخچال صورت می گیرد.

• مدل دیگر یخچال صنعتی ایستاده دارای درب شیشه ای است. فروشگاه ها و کافی شاپ ها برای آن که کاربران بتوانند مواد درونی را مشاهده کنند از این نوع یخچال استفاده می کنند. استفاده از درب شیشه ای موجب می شود که از باز و بسته شدن مکرر درد به جهت دیدن محصولات درون یخچال جلوگیری شود.

کاربرد یخچال صنعتی کابینتی

یخچال صنعتی کابینتی دارای قفسه و کشو نیز است. مکان هایی که مشکل کمبود فضا را دارند استفاده از این یخچال را ترجیح می دهند. علاوه بر این چنانچه افرادی قصد دارند به همراه یخچال، مجموعه ای کابینت نیز داشته باشند از این نوع یخچال صنعتی استفاده می کنند.

تولید کننده یخچال های صنعتی در ساخت درب یخچال از دو جنس استیل و شیشه استفاده می کند. معمولاً در کافی شاپ ها و رستوران درب شیشه ای کاربرد فراوانی دارد. به لحاظ طراحی درب یخچال صنعتی کابینتی دارای انواع دو درب تا شش درب هستند، علاوه بر این تولید کننده یخچال های صنعتی معمولاً این یخچال ها را از چهار کشو تا نه کشو طراحی می کنند.

قیمت یخچال و فریزر صنعتی

همانگونه که بیان کردیم یخچال و فریزر صنعتی در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند. تولید کننده یخچال های صنعتی نیازهای استفاده کننده ها را به خوبی در نظر می گیرد. به همین منظور تولید یخچال و فریزر صنعتی امروز به منظور رفع نیازهای استفاده کننده ها دارای اهمیت فراوان است.

قیمت یخچال و فریزر صنعتی نیز با توجه به ابعاد، کیفیت ساخت، میزان سرمای تولیدی، متریال به کار رفته در ساخت آن و همچنین برند سازنده آن متفاوت است. شما باید یخچال مورد نیاز خود را با توجه به کاربردهای مختلف انتخاب کنید. دقت داشته باشید که تولید کننده یخچال های صنعتی در تلاش هستند که نیاز های شما را به خوبی با تولید یخچال و فریزر صنعتی در انواع مختلف برطرف کنند.